fbpx

Powikłania po zabiegu powiększania piersi Aquafilling

Aquafilling powikłania

Aquafilling powikłania – czy możesz liczyć na odszkodowanie?

Zabiegi przy użyciu preparatu AQUAfilling bodyline, znanego również obecnie pod nazwą handlową Los Deline, zyskały popularność około czterech lat temu. Był to preparat szeroko promowany w mediach, w tym w najpopularniejszych stacjach telewizyjnych. W teorii miał być świetną i w pełni bezpieczną alternatywą dla „tradycyjnego” powiększania piersi czy pośladków przy użyciu silikonowych implantów. Zamiast skalpela, lekarz powiększa piersi przy użyciu żelowego preparatu, zawierającego sól fizjologiczną oraz poliamid. Efekt utrzymuje się do kilku lat, a następnie organizm powinien „samoczynnie” wydalić resztki preparatu. Nic dziwnego, że duża liczba kobiet zdecydowała się na spełnienie swoich marzeń o pełniejszych piersiach i skorzystanie z zabiegu przy użyciu żelu AQUAfilling bodyline. Niestety obecnie zgłaszają się do nas Klientki, u których wystąpił szereg poważnych powikłań po powiększeniu piersi przy pomocy żelu AQUAfilling bodyline. Jeśli Ty również korzystałaś z tego rodzaju zabiegu i zauważyłaś, że w Twoim organizmie zachodzą niepokojące zmiany, w dzisiejszym artykule wyjaśniamy jakie kroki prawne możesz podjąć.

AQUAfilling bodyline – jak i gdzie dochodzić swoich praw, gdy wystąpiły powikłania?

Na początek warto podkreślić, że o rozpoczęciu dochodzenia roszczeń możesz myśleć, gdy powikłania po Aquafilling bodyline wykraczają znacznie poza te, na które wyraziłaś zgodę. Lekarz przed dokonaniem zabiegu powinien poinformować Cię o możliwych skutkach ubocznych, na które zgodziłaś się, podpisując odpowiedni dokument. Producent preparatu jako „normalne” powikłania podaje m.in. uczucie ogólnego osłabienia, gorączkę czy zasinienie w okolicach piersi. Domyślamy się jednak, że skoro czytasz ten artykuł, powikłania w Twoim przypadku mogą być znacznie poważniejsze i nie chodzi tylko o zasinienie.

Dochodzenie roszczeń w przypadku nieudanych zabiegów medycyny estetycznej może odbywać się na kilka sposobów. Można oczywiście próbować zakończyć sprawę polubownie i zawrzeć ugodę z lekarzem, jednak można również wkroczyć na drogę sądową oraz ewentualnie wszcząć postępowanie przed Wojewódzką Komisją ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych, jeśli zabieg miał miejsce w szpitalu. Aby jednak dowiedzieć się która z dróg dochodzenia roszczeń byłaby najbardziej odpowiednia w Twoim przypadku, skontaktuj się z nami – nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie, nie znając Twojej historii. 

„Najpowszechniejszą” drogą dochodzenia roszczeń jest oczywiście proces przed sądem powszechnym. Lekarz ma bowiem obowiązek działać zgodnie ze wskazaniami aktualnej wiedzy medycznej, a także zgodnie z zasadami etyki zawodowej oraz z należytą starannością. Musi także korzystać z dostępnych metod i środków zapobiegania, leczenia i rozpoznawania chorób. Jeśli postępuje w inny sposób, naraża się na odpowiedzialność karną i cywilną. Ze względu na to, że tematem tego artykułu jest odszkodowanie, nie będziemy tu skupiać się na odpowiedzialności karnej. Wspomnimy jednak, że jak podaje Radio Zet, śledztwo w sprawie żelu Los Deline wszczęła już poznańska prokuratura. 

Na marginesie warto dodać, że w przypadku spraw na tle użycia preparatu AQUAfilling lub Los Deline kwestie etyki zawodowej lekarzy mogą odegrać ważną rolę. Nie trudno bowiem natknąć się w Internecie na opisy przypadków, w których preparat podawali pacjentkom lekarze innych specjalizacji niż chirurdzy, mimo, że wiedzieli, że nie takie były wskazania producenta. Jeden z takich przypadków jest opisany m.in. w reportażu Gazety Wyborczej „Piersi powiększy Ci dentysta”, gdzie pacjentce preparat AQUAfilling bodyline podała właśnie dentystka.  

Powikłania po AQUAfillingu – odszkodowanie i zadośćuczynienie

Jeśli myślisz o rozpoczęciu dochodzenia swoich praw, warto abyś rozróżniała dwa pojęcia, a w zasadzie dwa przysługujące pacjentkom roszczenia – o odszkodowanie i o zadośćuczynienie. Zadośćuczynienie przysługuje, mówiąc w uproszczeniu, za doznane krzywdy, czyli uszczerbek w dobrach osobistych. Ma rekompensować ujemne przeżycia inne niż szkody majątkowe (np. ból, cierpienie psychiczne). Odszkodowanie za błąd medyczny natomiast ma za zadanie wyrównać uszczerbek w majątku, którego doznał poszkodowany, a zatem przysługuje z tytułu doznanej szkody majątkowej. 

W potocznym rozumieniu pacjentki zwykle mając na myśli „zadośćuczynienie”, czyli rekompensatę za doznane krzywdy, również mówiąc o „odszkodowaniu” – będziemy więc posługiwać się tymi pojęciami zamiennie. W każdym razie chodzi o środki finansowe, o które możesz walczyć z powodu wystąpienia nieprzewidzianych powikłań po zabiegu powiększenia piersi przy użyciu żelu AQUAfilling bodyline.

Powikłania po zabiegu AQUAfilling – sąd jest jedną z możliwości

Jak podkreślałyśmy powyżej, pacjentki, u których wystąpiły powikłania po zabiegach medycyny estetycznej często decydują się na dochodzenie swoich praw przed sądem, pomimo innych teoretycznych możliwości. Co prawda nie jesteśmy w stanie bez konsultacji z Tobą stwierdzić precyzyjnie czy w Twoim przypadku również będzie to najkorzystniejsza z opcji, jednak faktem jest, że przed sądem można uzyskać świadczenia w najwyżej wysokości (i odszkodowanie i zadośćuczynienie). Ciężko byłoby uzyskać tożsame kwoty w toku np. negocjacji z lekarzem i jego ubezpieczycielem, czasem jednak warto iść na ugodę. 

Jak przygotować się do sprawy sądowej na tle powikłań zabiegu powiększania piersi? Konieczne będzie przekazanie nam uporządkowanej i kompletnej dokumentacji medycznej. To absolutna podstawa, od której należy zacząć. Jeśli zdecydujesz się powierzyć nam swoją sprawę, z przyjemnością wyjaśnimy Ci kolejne kroki. Jeśli nie dysponujesz dokumentacją medyczną. Pomożemy Ci ją zdobyć.  

Pacjentki, które chciałyby zawalczyć o odszkodowanie z powodu powikłań po nieudanych zabiegach medycyny estetycznej często martwią się, że sprawy w sądzie trwają bardzo długo i nie da się ich wygrać. Powoduje to, że ostatecznie rezygnują z dochodzenia swoich praw. To duży błąd. Prawdą jest, że nawet najlepszy prawnik nie zagwarantuje zwycięstwa w sądzie 100%, jednak my z pewnością podejmiemy odpowiednie kroki, aby walczyć o dobro pokrzywdzonej pacjentki. Dodatkowym argumentem, przemawiającym za tym, aby nie obawiać się dochodzenia roszczeń jest to, że ukarany lekarz być może nie skrzywdzi już żadnej pacjentki. Chodzi o dobro Twoje oraz innych kobiet, które nieumyślnie mogłyby narazić się na cierpienia. 

Chciałbyś uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie za źle przeprowadzony zabieg Aquafilling? Skontaktuj się z nami 

Powikłania po zabiegu Aquafilling mogą być naprawdę poważne. W Internecie z łatwością można odnaleźć opinie kobiet, które na skutek zabiegu przy użyciu preparatu AQUAfilling bodycon musiały poddać się mastektomii, a dodatkowo głęboko cierpiały fizycznie i psychicznie. Nie trudno napotkać również bardzo drastyczne historie o „pękających piersiach” i przemieszczaniu się wszczepionego w piersi żelu na inne części ciała, gdzie sieje spustoszenie. Do często wymienianych przez Internautki powikłań należą także stany zapalne gruczołów piersiowych, tkanki podskórne, a nawet mięśni i żeber. Sprawdzić jednak trzeba czy podanie preparatu było prawidłowe i czy powikłania nie pojawiły się wskutek właśnie nieumiejętnego podania preparatu. 

Aquafilling powikłania – pomoc prawna

Jeśli w Twoim przypadku doszło do powikłań lub nie zostałaś o nich wcześniej poinformowana, zapraszamy Cię do kontaktu. Pomogłyśmy już nie jednej kobiecie, cierpiącej na skutek nieudanych operacji plastycznych lub zabiegów medycyny estetycznej. Pamiętaj, że nie masz powodów do wstydu. Tej „nowatorskiej” metodzie powiększania piersi zaufało tysiące kobiet. Nie ma Twojej winy w tym, że zaufałaś lekarzowi i tym samym nie ma powodów do wstydu. Potrzebujesz porady prawnika medycznego? Zadzwoń 536 007 001

1 komentarz do wpisu “Powikłania po zabiegu powiększania piersi Aquafilling – czy możesz liczyć na odszkodowanie?”

  1. Pingback: Nieudana operacja plastyczna – co dalej? - Nieudana Operacja Plastyczna Odszkodowanie

Dodaj komentarz

Przyjaciele kancelarii